Hračky z korku - v čem se odlišují, a jaké výhody dětem nabízí?

Už jste někdy dětské hračky z korku drželi v ruce? Pokud ne, je to velká škoda. Mají totiž spoustu potenciálu, jak zabavit dítě a nenásilnou formou ho naučit pár nových dovedností, které ho ve vývoji posunou zase o kousek dál.

61936465_1279645638860677_2056837847821844480_n


Korkové hračky pro děti oceňujeme pro tyto vlastnosti:

  • bezpečné zpracování, díky kterému nehrozí poranění dětí (přírodní materiály, žádné ostré hrany),
  • byly vyvinuty tak, aby se co nejlépe vlezly do dětských ručiček, čímž si děti krásně procvičí motoriku,
  • jednotlivé druhy korkových hraček jsou navrženy tak, aby měly pro dítě přidanou hodnotu - některé hračky pomáhají s procvičením koordinace ruka - oko (například hračka Ježek), jiná pomůže dětem v tréninku trpělivosti a soustředění (doporučujeme hru Bubbles), logiky (Domino) nebo podpoří týmovou hru (na to je skvělý Bowling),
  • hračky mají nadčasový a minimalistický design, takže budou vynikat mezi ostatními hračkami,
  • 100% přírodní a recyklovatelné.

Děti určitě potěší jejich všestrannost - mohou si je totiž vzít s sebou i do vany, na večerní řádění před spinkáním. Hračky jsou totiž voděodolné. Třeba taková želva je naprosto parádní parťák do vody.

Díky přírodnímu materiálu si navíc děti udrží blízký kontakt s přírodou, což je v dnešní době opravdu důležité.

EoB9UB7WMAUsOZA

V naší nabídce najdete několik druhů hraček, takže si můžete vybrat jak podle věku, tak podle toho, co zrovna se svým dítkem procvičujete. :-)

Abychom vám usnadnili výběr, sepsali jsme pro vás článek s tipy na hračky rozdělené podle věku. Přečíst si ho můžete ZDE.

Jako další věc obdivujeme u hraček z korku dlouhou životnost. Nemusíte se ani bát, že by vaše děti korek rozkousaly a spolkly. Je sice měkký, takže při nárazu nezpůsobí žádné poranění, ale ne zase tak moc měkký, aby šel ukousnout - vyzkoušeno na synovi, který s čerstvě vylezlými čtyřmi jedničkami má tendenci rozkousat vše, co najde. :-)

Musíme zmínit také to, že jsou hračky zdravotně nezávadné. Použité materiály pro výrobu mají přírodní původ a certifikace, takže děti v rukou drží opravdu bezpečný kus hračky, který jim nemůže nijak ublížit. 

screenshot-www.instagram.com-2021.05.05-09_00_39

A rodiče určitě ocení také nízkou, v podstatě žádnou, hlučnost hraček z korku. Slibujeme, že nevydávají žádný zvuk! :-)

 

Všechny hračky elou jsou řádně certifikovány a testovány několika příslušnými orgány. Veškeré hračky z korku v naší nabídce také splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnosti, stanovené označením CE pro dětské hračky podle EN 71-1 (mechanické a fyzikální vlastnosti), EN 71-2 (hořlavost) a EN 71-3 (specifikace pro migraci určitých prvků).

 

 Chci se na hračky podívat ->