Jak vznikly dětské spací pytle z merino vlny Peppi?

Než jsem měla děti, vždy jsem si říkala, že nechápu smysl spacích pytlů pro miminka a nějak jsem si nedokázala představit, že bych takovou věc na spánek svému miminku oblékala.

Jakmile jsem, už u vlastního dítěte, začala řešit neustálé odkopávání deky, navíc s rizikem, že si ji přehodí přes hlavu a začne se dusit, okamžitě jsem pochopila, jak moc jsem se mýlila. :-)) Takže jsem se všem výrobcům dětských spacích pytlů v duchu omluvila a jeden synovi objednala. Co mi však vadilo, byla malá šířka u nožiček. To se nelíbilo hlavně synovi, který měl zřejmě pocit, že je příliš svázaný. Další věcí bylo časté pocení během spánku. 

Z toho důvodu jsem začala hledat něco, co by vyřešilo oba problémy. O merino vlně jsem věděla už z dřívějška, nikdy dříve jsem se s ní však v praxi nepotkala. Když jsem začala více zjišťovat o funkčnosti této tkaniny, navíc ve spojitosti s dětmi, bylo mi jasné, že nic lepšího zřejmě nenajdu. 

V té době jsem současně rozjížděla tento e-shop a věděla jsem, že na něm chci mit výrobky, které mají přidanou hodnotu - nejde u nich tedy jen o značku, ale jsou opravdu funkční, pokud možno co nejšetrnější k přírodě a vydrží několik let i při častém používání.

Ke korkovým hračkám jsem si do sortimentu vybrala právě dětské spací pytle z merino vlny od zahraničního dodavatele, které naplno vyhovovaly mým představám. Při spuštění prodeje byly poměrně rychle vyprodány, což mě utvrdilo v tom, že je to opravdu produkt, za který bych já sama dala ruku do ohně a u jehož prodeje chci zůstat.

Začala jsem ale řešit finanční stránku věci (drahý dovoz a platba cla, což bylo finančně velmi nevýhodné), navíc se mi čím dál více líbila představa, že budu vyrábět produkty pod svou vlastní značkou. Z těchto důvodů jsem se rozhodla, že se pustím do vlastní výroby dětských spacích vaků z merina. Původní představa byla, že bude maximálně do dvou měsíců hotovo a spací pytle pro miminka budou, tentokrát mé vlastní, opět v prodeji.

Celý proces začal v červnu, nyní, na konci října, kdy se teprve až teď vše došilo, se této naivní představě dost směju. :-)))

Na druhou stranu jsem ale chtěla, aby byl dětský spací pytel opravdu co nejpohodlnější nejen pro děti, ale i pro maminky (u nich hlavně na údržbu :-)). Měla jsem tedy několik požadavků na výrobu, které naštěstí byly reálné. Největší zdržení bylo, bohužel, dodání a výroba materiálu. I to se ale nakonec vyřešilo, takže samotné ušití bylo, díky moc šikovným švadlenkám od nás z Moravy, otázkou pár dnů.

Jaké funkce tedy dětské spací pytle z merino vlny, značky Peppi, mají?

gepardi        Spací pytle - produkty na eshop (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doufám, věřím a přeji si, aby se vám spací pytle pro miminka líbily. Především tedy vašim dětem. Aby se jim v nich krásně spinkalo a mohly díky jejich širšímu střihu ve spánku procestovat klidně celou postel. :-)

 

Vaše Eva a můj malý Páťa, díky kterému tohle všechno vzniklo❤️

 

 

Zpět do obchodu