Je merino vhodné pro atopickou pokožku? Rozhodně ano!

Ekzémy jsou u dětí poměrně rozšířeným problémem, který my, rodiče, řešíme. Má na to vliv nejen strava a prostředí, ve kterém děti žijí, ale také látky, švy a vlákna na oblečení, která mohou být pro citlivou pokožku dětí problematická.

Na základě studií má superjemné merino schopnost příznaky ekzému zmírňovat. Je to díky nižšímu průměru vláken, které jsou pro ekzematickou i jinak citlivou pokožku šetrnější. 

Nošení superjemné merino vlny bylo podpořeno dermatologickým institutem v Brisbane. Výsledky hovoří o snížených příznacích podráždění pokožky, jejímu vysychání a tím i snížení rizika rozškrábat si svědivé ložisko.

 

Jaký je rozdíl mezi klasickou vlnou a merinem?

Klasická vlna má průměr vlákna 2-3x větší, než má merino vlna. Tím pádem je pro pokožku dráždivější, protože samotný vlas je pevnější, takže není při styku s pokožkou tolik flexibilní jako merino. 

U merino vlny patří mezi další skvělé vlastnosti regulace teplota - odvádění vlhkosti a přebytečného tepla, prodyšnost a ochrana pokožky před pocením. Nejen ekzematici ocení hlavně antibakteriální vlastnost, která omezuje výskyt bakterií, plísní a roztočů. 

 

 

Zpět do obchodu