Poznejte blíže kouzlo merino vlny

Proč merino vlna?

Občas může být spojována s klasickou vlnou, pod kterou si většina z nás nejspíš představí kousavý svetr. :-)

Mezi klasickou vlnou a merinem je však několik zásadních rozdílů. Čím je merino tak výjimečné? 

Největším argumentem je jemnost a měkkost tkaniny. Něco jako vaše druhá kůže, která po pokožce krásně splývá, nesvědí a nedráždí. Navíc pohlcuje pachy a díky lanolinu nepropouští skvrny dovnitř vlákna. Díky tomu ji můžeme považovat za "samočisticí". Časté praní merinu navíc nesvědčí, takže skvrnu stačí přetřít vlhkým hadříkem a nechat uschnout.

Nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti, u kterých často řešíme citlivou pokožku, je to proto skvělý materiál, který se postará o to, aby se v něm cítily pohodlně.

Trpí vaše děti na atopický ekzém, nebo jiné kožní problémy?

V případě atopického ekzému, který je pro už tak citlivou dětskou pokožku velkou zátěží, je důležité dbát nejen na šetrnou péči, ale také na materiály, které svým dětem oblékáme. Syntetické materiály ložiska ekzémů mohou ještě více rozdráždit nebo vytvořit nové. Často se nedoporučuje ani klasická vlna, která má silné, pevné a neohebné vlákno, které pokožku dře. Naopak merino je díky poddajným, ohebným a jemným vláknům doporučováno i odborníky. Látka na pokožce jednoduše krásně sedí. 

Skvělé je také to, že je hypoalergenní. To znamená, že roztoči, bakterie či plísně nemají šanci proniknout dovnitř vlákna, což by mělo za následek vznik nových ložisek, svědění a další dráždění pokožky.

Prodyšnost a regulace vlhkosti

Unikátní vlastností merina je, že reaguje na změny teplot a absorbuje pot z pokožky, který uvolňuje do vzduchu. V případě našich spacích pytlů tedy nehrozí, že by děti spinkaly zpocené.
Merino vlákno aktivně reguluje teplotu a chrání vaše dítě před extrémy - udržuje ho v teple, když je zima a v chladu, když je horko

Z tohoto důvodu není u spacích pytlů vyžadováno hodnocení TOG, na rozdíl od produktů vyrobených ze syntetických vláken. 

Třešnička na dortu pro maminky :-)

Merino se snadno čistí a péče o něj je jednoduchá

Vlákna merino vlny mají přirozenou ochrannou vrstvu, která pomáhá zabránit vstřebávání skvrn. Protože merino odolává zápachu, bakteriím a skvrnám, nemusíte ho prát tak často a na vysokou teplotu, jako syntetické materiály. Naše spací pytle jsou navíc ušity tak, aby se daly oddělit na dvě části. Díky tomu bude čištění skvrn snadnější a pro merino šetrnější. Při ručním praní bude manipulace pouze s jednou částí spacího pytle jednodušší a navíc vám rychleji uschne. :-)

 

 

Zpět do obchodu