Rozdělení hraček z korku podle věku

Hledáte pro své děti originální hračky, které se vám nebudou za chvíli válet v koutě dětského pokoje? Hračky z korku jsou skvělou formou, jak děti zabavit, ale zároveň jim nenásilnou formou pomoct k rozvoji spousty dovedností, mezi které patří motorika, soustředění, trpělivost, týmová hra a v neposlední řadě logika.

Portugalská značka elou při vývoji korkových hraček dbá na to, aby se děti při hře nejen zabavily a učily, ale aby byla hra především bezpečná. Veškeré materiály jsou proto přírodní, hračky nemají ostré hrany a neobsahují malé části, které by mohly děti spolknout.

V tomto článku vám chceme pomoct s výběrem hraček podle věku dítěte.

 • Korkové hračky pro nejmenší (vhodné již od narození):

 1. Hrazdička – prostorové vnímání a smyslová stimulace začínají přímo v postýlce. Na základě tohoto předpokladu je tato dětská hrazdička dodávána se třemi prvky, které děti již od narození stimulují k interakci a napomáhají jim tak k rozvoji zraku a sluchu prostřednictvím barvy, zvuku a pohybu.
 2. Podložka – hladký, měkký a pevný povrch korkové podložky nabízí dětem bezpečné místo pro hru a rozvíjení všech dovedností. 
 3. Kuličky ze hry Bubbles – koule mají 4 různé velikosti, na kterých si i ty nejmenší děti mohou trénovat úchop. Lehkost materiálu zabrání poranění nebo potlučení miminka. Později si děti s touto hrou mohou hrát plnohodnotně.
 4. Obrázkové kostky – i u těchto kostek mohou děti, stejně jako u kuliček z Bubbles, trénovat úchop. Jakmile povyrostou, skládají si jednotlivé obrázky a trénují logiku a představivost.

273_hrazdicka225_podlozka240_bubbles261_kostky-puzzle

 • Korkové hračky pro děti od 1 roku:

 1. Myš se sýrem na provázku – děti okolo jednoho roku pomalu začínají chodit samy bez opory. Motivací k chůzi jim může být myš se sýrem, kterou si vezmou za provázek a táhnou ji za sebou.
 2. Stavebnice – děti v tomto věku sice ještě nebudou stavět hrady a domky, jednotlivé kousky stavebnice však můžou zkoušet dávat na sebe a poté je zbourat. Trénují si tím motoriku a poznávají jednotlivé tvary a barvičky.

234_mys291_stavebnice

 • Korkové hračky pro děti od 1,5-2 let:

 1. Bowling – při hře si děti i dospělí užijí zábavu, zároveň je ale procvičováno spoustu dovedností, které jsou pro vývoj dětí důležité a nezbytné. Patří mezi ně koordinace RUKA-OKO, koncentrace a soustředění, týmová hra a trpělivost.
 2. Voskovky – první tahy po papíře a poznávání barev. Jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily malým ručičkám a pomáhaly zlepšovat motoriku dětí. Voskovky z korku jsou zabaleny v bavlněné taštičce, děti si je tak mohou vzít s sebou kdekoli na cesty. 
 3. 3D puzzle sova – u této hračky musí děti z několika dílků poskládat obrázek sovy. Tím si trénují tyto dovednosti: koordinaci RUKA-OKO, jemnou motoriku, soustředění a trpělivost, prostorové vnímání.

  243_bowling216_navrh-bez-nazvu--2252_sova-puzzle-removebg-preview

 • Korkové hračky pro děti od 3 let:

 1. Domino – patří mezi klasiku, kterou z dětství známe všichni. Tuto tradiční hru si můžete zahrát samostatně nebo ve skupině. Děti si pomocí této hry procvičí logické uvažování, jednoduché matematické operace, trénink paměti a soustředění.
 2. Totem  totem z korku musí děti poskládat tak, aby jim poustupně ukázal tři zvířecí tváře. Děti si procvičí fantazii a poznají nová zvířátka. 
 3. Pebbles balanční hračka se skládá ze tří kousků ve tvaru avokáda a dvou kuliček - pecek. Jednotlivé kousky stavebnice je potřeba postavit tak, aby na sobě držely a nespadly. Díky tomu si děti trénují nejen motoriku, ale především trpělivost. 

246_domino264_totem282_pebbles