Čepičky a zavinovačky z merino vlny

Co je merino vlna a čím je výjimečná?

Merino vlna pochází z plemene ovcí zvané Merino, které mají nejjemnější a nejměkčí vlnu. Merino ovce jsou chovány tak, aby přežily spalující léta a mrazivé zimy drsných jižních Alp na Novém Zélandu. V těchto extrémních teplotách mohou přežít díky jedinečné a neuvěřitelné technologii jejich vlny. Merino vlnu tak můžeme považovat za mocné přírodní vlákno s obrovskou škálou výhod. 

Prodyšné a reguluje vlhkost 
Unikátní vlastností merina je, že absorbuje pot z pokožky a uvolňuje ji do vzduchu. To znamená, že vaše dítě nikdy nebude zpocené, protože vlhkost je mezi pokožkou a oděvem odváděná.
Merino vlákno aktivně reguluje teplotu a chrání vaše dítě před extrémy - udržuje ho v teple, když je zima a v chladu, když je horko. Z tohoto důvodu nevyžaduje hodnocení TOG, na rozdíl od produktů vyrobených ze syntetických vláken. 

Zlepšuje spánek
Lékařské studie prokázaly, že merino zlepšuje spánkové vzorce nejen kojenců a batolat, ale také předčasně narozených dětí. V porodnici v Cambridge v roce 1979 Scott a Richards odhalili, že děti spící v merinu se rychleji adaptovaly, méně plakaly, lépe se krmily a rychleji přibíraly. 

Zavinování s merino vlnou

Několik studií prokázalo, že zavinování dětí má sklon snižovat pravděpodobnost syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Vzhledem k tomu, že přehřátí bylo v mnoha případech SIDS identifikováno jako klíčový faktor, existuje pro použití zavinovačky z merino vlny důvod pro jeho schopnost regulovat teplo a vlhkost. 

Snižuje kožní alergie
Superfine merino je měkké, hedvábné a nedráždí pokožku dítěte. Protože dokáže reagovat na změny teploty, patří mezi nejpohodlnější materiál, do kterého můžete své dítě uložit. Merino bylo spojeno s nižším výskytem kožních alergií. 

Žáruvzdorné
Merino vlna je vysoce odolná vůči ohni a chrání také před účinky UV záření. 

Merino se snadno čistí a péče o něj je jednoduchá

Vlákna merino mají přirozenou ochrannou vnější vrstvu, která pomáhá zabránit vstřebávání skvrn. Protože merino odolává zápachu, bakteriím a skvrnám, nemusíte ho prát tak často a na vysokou teplotu, jako syntetické materiály.

Čepička a capáčky z merino vlny
400 Kč

Naše Merino Kids Cocooi čepička a capáčky je vyrobena ze 100% velmi jemné merino vlny, která pomáhá regulovat teplotu vašeho dítěte po celý den. 

Kód: 309
zavinovacka
1 600 Kč

Naše Merino Kids zavinovačka je dodávána s čepičkou, která udrží hlavičku dítěte v teple. Je vyrobená z velmi jemné vlny novozélandských ovcí merino a byla uznána...

Kód: 208
2 položek celkem